دوره تحلیل کسب و کار بر اساس BABOK

دوره تحلیل کسب و کار بر اساس BABOK

خلاصه دوره تحلیل کسب و کار (BABOK):  

تحلیلگر کسب و کار Business Analyst نقشی است كه می بایست درك مناسب و مهارت‌هاي قوي در تحلیل كسب و كار را داشته باشد. نقش كليدي تحليل‌گر، تحليل فرآيندهاي كسب و کار، رويه‌ها، ساختار سازماني، تحلیل سازمان و مدیریت نیازمندی‌ها می‌باشد. ولی متاسفانه براي اين نقش، عناوين شغلي از قبيل مشاور كسب وكار، مشاور مديريت، معمار کسب و کار، تحلیلگر داده، تحلیلگر سیستم و غیره در نظر گرفته می‌شود.

تحلیلگر کسب و کار فردی است که مسئول شناسایی نیازهای كسب و كار، مشتریان و ذینفعان بوده و با هدف راهکارهای لازم برای رفع نیازها و مشکلات موجود در كسب و كار فعاليت مي‌نمايد. بنابراین تحلیلگر کسب و کار مسئول تعریف، مدیریت، استخراج، تحلیل، تایید و مستندسازی نیازمندی‌های کسب و کار برای ارائه راه‌حل‌های مناسب در جهت پاسخگویی به نیارمندی‌ها و دستیابی سازمان به اهداف تعیین شده آن می‌باشد.

تحلیلگران کسب و کار، نقش کلیدی را به عنوان پل ارتباطی میان مشتریان، ذینفعان و تیم ارائه راهکار در سازمان‌ها ايفا مي‌كنند. تحلیل کسب و کار به صورت متمایزی در حیطه‌های تحلیل مالی، مدیریت پروژه، تضمین کیفیت، توسعه سازمانی، تست، آموزش و توليد و توسعه مستندات کاربرد دارد و فلذا ضروری است در ایران نیز به دنبال تربیت تحلیل‌گر کسب و کار با مجهز و مسلط به استانداردها و ابزارهای مرتبط باشیم، تا تحلیل‌گران بتوانند نقش خود را در سازمان بخوبی ایفا نموده و اثربخشی لازم را در سازمان داشته باشد.

موسسه IIBA استانداردی را با نام BABOK برای حوزه دانشی تحلیل کسب و کار ارائه نموده است که این دوره آموزشی منطبق بر این استاندارد طراحی شده است.

 

دانلود جزوه جلسه اول BABOK


پيش نياز: دوره BABOK برای شرکت کنندگان زیر اثربخش تر خواهد بود: 

مدرک کارشناسی مرتبط (بخصوص کارشناسی رشته‌های مدیریت، مهندسی صنایع، نرم افزار)

دارندگان مدرک کارشناسی غیرمرتبط ولی آشنا به حوزه‌های تحلیل سیستم، بهبود فرآیندهای سازمان و توسعه سیستم‌های اطلاعاتی

مخاطب: کلیه کارشناسان و تحلیل‌گران حوزه‌های مختلف فرایندی در سازمان‌ها (برنامه‌ریزی استراتژیک، تولید، بازاریابی و فروش، مالی، سرمایه‌های انسانی، فناوری اطلاعات و...) می‌توانند برای شرکت در این دوره ثبت‌نام نمایند. بخصوص متولیان و دپارتمان‌های، تحلیل و طراحی سیستم‌های اطلاعاتی، تضمین کیفیت، سیستم‌ها و روش‌ها و بخش‌های تحلیلی و بهبود سازمان می‌توانند از این دوره آموزشی بهره‌مند شوند.

 

اهداف دوره BABOK: در این دوره آموزشی شرکت‌کنندگان بصورت گام به گام با حوزه‌های دانشی تحلیل سیستم آشنا شده و ابزارها و تکنیک‌های هر فرآیند و حوزه دانشی مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در انتهای اين دوره، دانشجويان قادر خواهند بود:

با حوزه‌های دانشی، فرآیندها و گام‌های تحلیل کسب و کار بر اساس استاندارد BABOK آشنا می‌شوند.

با ابزارها و تکنیک‌های تحلیل کسب و کار بر اساس استاندارد BABOK آشنا می شوند.

با شایستگی‌های کلیدی یک تحلیل‌گر کسب و کار بر اساس استاندارد BABOK آشنا خواهند شد.

 

سرفصل دوره تحلیل کسب و کار BABOK:

مطالب این دوره با توجه به نیاز بازار کار در واحد تحقیق و توسعه تدوین شده است. خلاصه‌ای از سرفصل‌های این دوره چهار روزه به شرح زیر می‌باشد:

فصل اول: آشنایی با کلیت و چارچوب استاندارد BABOK

فصل دوم: برنامه ریزی و پایش فرآیندهای تحلیل گر کسب و کار

ادامه فصل دوم: برنامه ریزی و پایش فرآیندهای تحلیل گر کسب و کار

فصل سوم: استخراج نیازمندیها

فصل چهارم: مدیریت نیازمندیها و ارتباطات

فصل پنجم: تحلیل جامع سازمانی

فصل ششم: تحلیل نیازمندیها

فصل هفتم: ارزیابی و تایید راه‌حل‌های کسب و کار

فصل هشتم: شایستگی‌های کلیدی تحلیل‌گر کسب و کار

** شایان ذکر است تمامی ابزارها و تکنیک های اشاره شده در این استاندارد در طول فصول استاندارد ارائه خواهد شد.


برای مشاهده سرفصل تحلیل کسب و کار BABOK کلیک کنید