آموزش برنامه نویسی؛ راهنمای انتخاب دوره های زبان برنامه نویسی

زبان برنامه نویسی یکی از با ارزش‌ترین مهارت‌هایی است که می‌توانید یادبگیرید. اگر به دنبال کلاس برنامه نویسی و یا یادگیری و آموزش برنامه نویسی هستید، ممکن است به این دلیل باشد که می‌خواهید شغل خود را ارتقا دهید یا شاید امیدوار باشید که نرم‌افزار یا بازی برای دوستان خود بسازید یا قصددارید که به دنیای فناوری دست پیدا کنید. در هرصورت، یادگیری زبان کامپیوتر می‌تواند یک دارایی بزرگ برای پیشرفت حرفه‌ای و شخصی شما باشد.


آموزش برنامه نویسی را از کجا شروع کنیم؟


آقای برنامه نویس که لب تاب، عینک، گوشواره و بلوز و شلوارو کتانی کرم رنگ دارد. آموزش برنامه نویسی را شروع کنید

به لطف اینترنت، اکنون بهترین زمان برای یادگیری برنامه نویسی است. اما حجم زیاد گزینه‌ها، می‌تواند برخی از افراد را قبل از شروع آموزش برنامه نویسی متوقف کند. در ادامه، نحوه یادگیری برنامه نویسی از مبتدی تا پیشرفته را با برخی از منابع توصیه‌شده معرفی خواهیم‌کرد.


1. بفهمید که چرا می خواهید یک زبان برنامه نویسی را یادبگیرید.

جالب به نظر می‌رسد که برنامه نویسی را تنها به عنوان یک سرگرمی دنبال کنید اما اگر در هنگام یادگیری برنامه نویسی هدف نداشته‌باشید ممکن است خیلی زود ناامید شوید. بنابراین، قبل از آغاز مطالعه، به این فکر کنید که چرا می‌خواهید یادگیری و آموزش برنامه نویسی را شروع کنید، چرا این مهارت شما را هیجان‌زده می‌کند و چه منابعی در دسترس دارید.

به عنوان مثال، اگر قصد دارید یک توسعه‌دهنده شوید تا درآمد بیشتری برای خانواده خود کسب کنید. آیا می‌دانید کجا می‌خواهید کارکنید و برای چه نوع پروژه‌هایی به توسعه‌دهندگان نیاز دارند؟ آیا آماده هستید که برای شرکت در دوره‌های آموزش برنامه نویسی ، یادگیری زبان‌های برنامه نویسی مناسب و ساخت پروژه‌های لازم، وقت بگذارید؟


فهرست فرصت های شغلی سماتک

تعیین یک هدف بزرگ مانند مثال بالا می‌تواند واقعاً خسته‌کننده باشد. در عوض، با اهداف کوچکتر و خاص‌تر شروع کنید. به عنوان مثال، فرض کنید می‌خواهید برای دوست خود که در حال تمرین برای ماراتن است، یک اپلیکیشن موبایل بسازید.

این هدف:
• به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های مورد نیاز خود را بسازید.
• می‌دانید که با کدام زبان برنامه نویسی و کلاس برنامه نویسی شروع کنید.
• یک ضرب الاجل تعیین می‌کند تا بتوانید زمان خود را در حین آموزش برنامه نویسی مدیریت کنید.


2. ابتدا انتخاب کنید که می خواهید کدام زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید.

اگر می‌خواهید بفهمید که آموزش برنامه نویسی را با کدام زبان شروع کنید، به اهداف بلند مدت خود فکر کنید. آیا برای سرگرمی برنامه نویسی می‌کنید یا برای پیشرفت در محل کار؟ آیا یک جدول زمانی انعطاف‌پذیر دارید یا باید یک پروژه را با عجله به پایان برسانید؟

به عنوان یک مبتدی، ممکن است بخواهید با زبانی شروع کنید که از ساختار داده یا الگوریتم استفاده نمی‌کند. اگر اینطور است، HTML یا CSS انتخاب‌های خوبی برای شروع هستند. اما زبان‌هایی مانند #C و پایتون نیز برای مبتدیان عالی هستند و همچنین کاربردهای زیادی دارند.

سماتک بیش از 23 سال است که دوره‌های تخصصی فناوری اطلاعات را برگزار می‌کند و به دلیل اهمیت زیاد دوره‌های مبتدی در حوزه برنامه نویسی از اساتید باتجربه خود کمک می‌گیرد. در ادامه شما می‌توانید بخشی از دوره SQL Server را در سماتک مشاهده کنید.

گوشه ای از دوره SQL Server در سماتک - استاد وحید عباس زاده

گاهی اوقات ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا یک زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید، بنابراین برای اطمینان از اینکه زمان شما به‌خوبی سپری شده‌است، تصمیم بگیرید.


3. در کلاس برنامه نویسی آنلاین شرکت کنید.

نیازی نیست که برای یادگیری برنامه نویسی حتما در کلاس برنامه نویسی حضور داشته‌باشید. امروزه هزاران دوره آموزش برنامه نویسی آنلاین وجود دارند که همه چیز را از HTML اولیه گرفته تا ساختارهای داده و الگوریتم‌های پیچیده، به صورت حرفه‌ای آموزش می‌دهند.

اولین کلاس برنامه نویسی شما باید مبانی یک زبان را معرفی کند و شامل ماژول‌ها و تکالیف تعاملی برای هدایت یادگیری شما باشد. یک دوره آموزش برنامه نویسی سازماندهی‌شده همه‌چیز را قابل هضم نگه‌می‌دارد و تضمین می‌کند که تمام نکات را در زمان مشخص یاد بگیرید.

ارائه‌دهندگان دوره‌های رایگان محبوب عبارتند از:
• freeCodeCamp
• W3Schools
• دوره تحسین‌شده‌ی مقدمه‌ای بر علوم کامپیوتر دانشگاه هاروارد که می‌توانید در سایت edX و کانال یوتیوب CS50 مشاهده‌کنید.

دوره‌های بالا برای تشخیص این نکته که آیا برای یادگیری یک زبان برنامه نویسی خاص آماده هستید یا خیر، عالی هستند. همچنین شما می‌توانید در دوره‌های حضوری برنامه نویسی سماتک شرکت کنید. این دوره‌ها طیف گسترده‌ای از زبان‌های برنامه نویسی در سطح مبتدی تا پیشرفته را پوشش می‌دهند. در ادامه می‌توانید گوشه‌ای از دوره حضوری آنلاین سماتک را مشاهده کنید.

گوشه ای از دوره آموزش برنامه نویسی Programming in C#1 - Windows Forms در سماتک - استاد داریوش تصدیقی

 4. آموزش‌های ویدئویی زبان برنامه نویسی را تماشا کنید.

احتمالاً تا به حال یک یا دو فیلم آموزشی را در یوتیوب تماشا کرده‌اید. چرا همین کار را برای یادگیری و آموزش برنامه نویسی انجام ندهید؟درحالی که دوره‌های آنلاین بهترین گزینه برای تجربه عملی شما در آموزش برنامه نویسی هستند، ویدیوهای آنلاین می‌توانند یادگیری شما را تکمیل کنند و کنجکاوی شما را به خود مشغول کنند.

در ادامه دو کانال یوتیوب را به شما معرفی می‌کنیم:
• دوره Crash علوم کامپیوتر
• اصول تام اسکات
هر دو کانال موضوعات گسترده‌ای را در حوزه زبان برنامه نویسی پوشش‌می‌دهند.


5. کتاب و کتاب الکترونیکی در حوزه آموزش برنامه نویسی بخوانید.


چند کتاب که در پشت لب تاب قرار دارد و در آموزش برنامه نویسی استفاده می شود

رویکرد قدیمی را ترجیح می‌دهید؟ یک کتاب مناسب برای افراد مبتدی را انتخاب کنید. کتاب‌ها، شما را با مفاهیم اساسی آشنا می‌کنند و در آموزش برنامه نویسی بسیار موثرهستند.اگر به دنبال کلاس برنامه نویسی و یا یادگیری و آموزش برنامه نویسی هستید، ممکن است به این دلیل باشد که می‌خواهید شغل خود را ارتقا دهید یا شاید امیدوار باشید که نرم‌افزار یا بازی برای دوستان خود بسازید یا قصددارید که به دنیای فناوری دست پیدا کنید.

در ادامه چند کتاب مناسب برای افراد مبتدی را معرفی می‌کنیم:

HTML/CSS: The Beginner's Guide to HTML and CSS for Marketers
JavaScript: Eloquent JavaScript: A Modern Introduction to Programming
Python: Python Crash Course
C: C Programming Absolute Beginner's Guide
C++: C++ Primer
C#: C# 8.0 and .NET Core 3.0 – Modern cross-platform development: Build applications with C#
Java: Effective Java
PHP: Head First PHP & MySQL
Ruby: The Well-Grounded Rubyist
SQL: SQL in 10 minutes, Sams Teach Yourself
Swift: Swift Programming: The Big Nerd Ranch Guide


6. از ابزارهایی استفاده‌کنید که یادگیری و آموزش برنامه نویسی را آسان‌تر می‌کند.

بیشتر اوقات برای یادگیری برنامه نویسی به ابزار خاصی نیاز ندارید، اما ابزارهایی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند.


ویرایشگر کد

ویرایشگرهای متن دارای ویژگی‌هایی مانند: کدگذاری رنگی، تکمیل خودکار، یافتن، جایگزینی، حالت تاریک و... برای آسان‌ترکردن آموزش برنامه نویسی هستند. اکثر حرفه‌ای‌ها از ویرایشگر کد استفاده می‌کنند. این ابزار می‌تواند به شما کمک کند تا کدهای خود را تمیزتر و سریع‌تر بنویسید.

ویرایشگرهای کد مانند ویرایشگرهای متن عمل می‌کنند، اما دارای یک سری ویژگی‌های اضافی هستند که به شما کمک می‌کنند تا کدهای خود را مدیریت و ویرایش کنید. این ویژگی‌ها شامل موارد زیر می‌شود:
• برجسته‌سازی دستورات
• جستجوی کد
• محیط ترمینال داخلی
ویرایشگرهای Notepad++، Sublime Text و Emacs برای مبتدیان بسیار محبوب هستند.


کنسول و یادگیری زبان برنامه نویسی

کمی کامپیوتر خود را بهتر بشناسید. وقتی شروع به برنامه نویسی می‌کنید، باید یاد بگیرید که چگونه در کنسول حرکت کنید. کنسول یک رابط مبتنی‌بر متن برای سیستم عامل شما است که می‌تواند در آموزش برنامه نویسی موثر باشد.

کنسول به شما این امکان را می‌دهد تا فایل‌ها را پیدا کنید و دستورات را روی آن‌ها سریع‌تر از رابط کاربری گرافیکی استاندارد (GUI) اجرا کنید. با نحوه استفاده از آن، از جمله دستورات اولیه یونیکس آشنا شوید، زیرا کارهایی را با کمک کنسول انجام خواهید داد که در رابط کاربری گرافیکی استاندارد ممکن نیست.


ابزار مدیریت پروژه برای یادگیری زبان برنامه نویسی

بسیاری از پروژه‌ها ساده شروع می‌شوند اما در ادامه پروژه‌ها پیچیده‌تر می‌شوند. با استفاده از ابزار مدیریت پروژه در هنگام آموزش برنامه نویسی ، می‌توانید فایل‌ها را به اشتراک بگذارید، جدول‌های زمانی را بروزرسانی کنید و می‌توانید پروژه‌های برنامه نویسی را به بخش‌های جداگانه تقسیم کنید. ابزارهای مدیریت پروژه کمک می‌کنند تا در حین پایبندی به جدول زمانی خود، پیگیری پروژه‌های جانبی و فایل‌های اضافی، آسان‌تر انجام شود.


عیب‌یابی

همانطور که روی پروژه‌های برنامه نویسی خود کار می‌کنید، ممکن است با باگ‌ها، موانع و چالش‌های دیگر مواجه شوید. این موضوع می‌تواند فوق‌العاده خسته‌کننده باشد. برنامه عیب‌یاب Rubber Duck ممکن است بسیار معمولی به نظر برسد، اما می‌تواند به شما در ساده‌سازی مشکل و یافتن راه‌حل‌های مفید در هنگام آموزش برنامه نویسی و در آینده کمک‌کننده باشد.


7. نحوه برنامه نویسی افراد دیگر را بررسی کنید.

برای برخی افراد ویرایش کار شخص دیگری، آسان‌تر از ایجاد آن از یک صفحه خالی است. اگر شما هم جز این دسته هستید، باید بدانید که مرورکردن کدهای افراد دیگر، می‌تواند یک راه عالی برای آموزش برنامه نویسی باشد.

بررسی کد برنامه نویس‌های دیگر، می‌تواند الهام‌بخش شما باشد و مهارت‌های برنامه نویسی شما را حتی بیشتر کند. این رویکرد به شما کمک می‌کند:
• بهتر کدهای خود را در برنامه درک کنید.
• کدهای جدید را سریع‌تر پیدا کنید.
• نمونه‌های ملموسی از کدنویسی با کیفیت را مشاهده کنید.

با برنامه یا فایل کدی که دوست دارید شروع کنید. اگر مطمئن نیستید که با چه کدی آموزش برنامه نویسی را شروع کنید، GitHub و searchcode نقطه شروع عالی هستند. اگر می‌توانید سعی‌کنید با کدهای بازبینی‌شده یا پروژه‌های منبع باز شروع کنید.

اگر می‌دانید که برنامه چه کاری انجام می‌دهد، یک بخش کوچک را انتخاب کنید و سپس از انتها به ابتدا حرکت کنید. این تکنیک به شما کمک می‌کند تا عملکرد هر خط از برنامه را بهتر درک کنید. خواندن مستندات نیز ایده خوبی برای آموزش برنامه نویسی است. این روش ایده‌های پشت هرکدی را که در حال بررسی آن هستید، آشکار می‌کند.


8. پروژه‌های برنامه نویسی را کامل کنید

شما تنها با تمرین‌کردن می‌توانید زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید. هیچ راهی برای دورزدن آن وجود ندارد. شما می‌توانید تمام مفاهیم و نحو عملکرد هرکد را بخوانید. اما تا زمانی که آموخته‌های خود را در عمل به کار نبرید، ایده‌ها به طور کامل در ذهن شما عملی نمی‌شوند. اینجاست که پروژه‌ها وارد می‌شوند.

پروژه در واقع یک برنامه (یا وبسایت) می‌باشد که با زبان انتخابی شما ساخته‌شده‌است. هنگام شروع آموزش برنامه نویسی، پروژه‌هایی را انتخاب کنید که در کوتاه مدت به پایان می‌رسند. اگر در حال گذراندن کلاس برنامه نویسی و یا دوره‌های آموزش برنامه نویسی هستید، ممکن است پروژه‌هایی را دریافت کنید که برای تثبیت یک مفهوم طراحی شده‌اند.

همچنین تعداد زیادی پروژه برنامه نویسی برای افراد مبتدی وجود دارد که می‌توانید خودتان آن‌ها را امتحان کنید. برخی از پروژه‌های کلاسیک عبارتنداز:
مبدل زمان: در این برنامه کاربر زمان را برحسب ثانیه ارسال می‌کند و برنامه معادل آن را بر حسب ساعت، دقیقه، روز و ... می‌دهد.
مولد اعداد تصادفی: این برنامه یک عدد تصادفی بین دو مقدار مشخص‌شده توسط کاربر را تولید می‌کند.
ماشین‌حساب: در برنامه ماشین‌حساب کاربر ورودی‌ها و عملیات ریاضی خود را مشخص می‌کند و برنامه به شما یک خروجی می‌دهد.
دفترچه تلفن: در این برنامه کابرها می‌توانند با ارسال نام مخاطب، فرد مورد نظر خود را از میان مخاطب‌های ذخیره‌شده جست‌وجو کنند.
الفباساز: در این برنامه کاربر فهرستی از کلمات را ارائه می‌دهد و برنامه آن‌ها را به ترتیب حروف الفبا مرتب می‌کند.
بازی جلاد: در این برنامه کاربر با وارد کردن حروف سعی می‌کند کلمه‌ای پنهان را حدس بزند و بازی به شما برای حدس‌های درست یا نادرست بازخورد می‌دهد. وقتی کاربر تمام حروف کلمه را حدس بزند، برنده می‌شود.

با یک جستجوی سریع در گوگل می‌توانید برنامه‌های آموزش برنامه نویسی را پیدا کنید که شما را با چالش‌های کوچک بیشتری روبه‌رو می‌کنند و شما را ملزم می‌کنند تا مهارت‌های خود را برای حل مشکلات دنیای برنامه نویسی تقویت کنید.


مزایای پروژه‌های برنامه نویسی

علاوه‌بر تمرین مفاهیم، پروژه‌های برنامه نویسی دو مزیت دیگر نیز برای تقویت یادگیری شما ارائه می‌دهند.

اول: آن‌ها شما را با انگیزه نگه‌می‌دارند. پروژه‌ها به تقویت چرایی پشت یادگیری و آموزش برنامه نویسی شما کمک می‌کنند و معیارهای واضح و ملموسی را برای پیشرفت شما تعیین می‌کنند. هر پروژه تکمیل‌شده به معنای یک مهارت بیشتر برای شماست.

دوم: پروژه‌های برنامه نویسی، به‌ویژه پروژه‌های بلندمدت، نشان‌دهنده‌ی مهارت‌های شما در حوزه برنامه نویسی است. پروژه‌ها برای افرادی که به تازگی وارد بازارکار برنامه نویسی شده‌اند، ضروری هستند زیرا سطح صلاحیت افراد را در یک زبان برنامه نویسی مشخص می‌کنند.

چگونه در هنگام آموزش برنامه نویسی با انگیزه بمانیم

هنگام شروع پروژه‌های طولانی‌مدت، به نکاتی فکر کنید که مایلید روی آن‌ها وقت بگذارید. در این صورت فرقی نمی‌کند که چه یک وبسایت شخصی باشد یا یک برنامه تلفن همراه، مسیر را با سرعت بالایی ادامه خواهید داد. انتخاب پروژه‌ای که واقعاً از آن لذت می‌برید و به آن اهمیت می‌دهید، تضمین می‌کند که آن را دنبال می‌کنید.

یکی دیگر از راه‌های عالی برای درگیرماندن در پروژه‌های برنامه نویسی و آموزش برنامه نویسی ، فریلنسینگ است. برای ساختن یک ابزار مفید، نیازی نیست که حتما یک برنامه نویس خبره باشید. با یک دوست، یکی از اعضای خانواده یا کسب‌وکار محلی که به ابزار یا وبسایت نیاز دارد، تماس بگیرید و پروژه‌های آن‌ها را پیاده‌سازی کنید. این یک معامله‌ی برد-برد است.


9. یک مربی و یک جامعه برای آموزش برنامه نویسی پیدا کنید.

منابعی که تاکنون فهرست کرده‌ایم همه ارزشمند بوده اما بیشتر تلاش‌ها انفرادی هستند. داشتن یک دوست یا یک گروه آنلاین جهت دریافت راهنمایی بیشتر می‌تواند برای یادگیری و آموزش برنامه نویسی بسیار ارزشمند باشد.

ابتدا توصیه می‌کنم یک مربی پیدا کنید. همانطور که پیشرفت می‌کنید، احتمالاً با مسائلی روبرو خواهیدشد که هرچقدر هم که تلاش کنید، نمی‌توانید آن‌ها را برطرف کنید. اینجاست که مربی‌ها می‌توانند کمک‌کنند.

یک مربی نیازی ندارد که یک معلم واقعی باشد. او باید بتواند مفاهیم دشوار را توضیح‌دهد و راه حل‌ها را به شما نشان‌دهد. یک مربی باتجربه می‌تواند به شما کمک‌کند تا از شیوه‌های کدنویسی که در کلاس برنامه نویسی و آموزش‌ها پوشش داده‌نشده‌اند، پیروی کنید و توصیه‌هایی برای پیمایش حرفه‌ای در فناوری ارائه‌دهد.

 همچنین ممکن است بخواهید به یک گروه بپیوندید. به دنبال گروه‌های محلی، رویدادهای شبکه‌ای و جلسات در منطقه خود باشید تا بتوانید با برنامه‌نویس‌های دیگر ارتباط حضوری برقرار کنید. جوامع توسعه‌دهندگان آنلاین نیز منبعی غنی برای مبتدیان هستند.

حتما بررسی کنید:
Stack Overflow: این سایت داری گروه آنلاین برای بحث و بررسی سوالات برنامه نویسی است.
GitHub: این سایت دارای یک مخزن کد برای پروژه‌های منبع باز است و شما می‌توانید با جامعه توسعه‌دهندگان در این سایت ارتباط بگیرید.
Women Who Code: یک سازمان غیرانتفاعی که رویدادها، اجتماعات و آگهی‌های شغلی را برای زنانی که به دنبال شغل در فناوری هستند، سازماندهی می‌کند.
r/learnprogramming: میکروسایت subreddit (در Reddit.com ) یک منبع برای آموزش برنامه نویس‌های مبتدی است.


10. در بوت‌کمپ برنامه نویسی ثبت نام کنید

بوت‌کمپ‌های آموزش برنامه نویسی یک دوره کوتاه‌مدت و فشرده هستند که شما می‌توانید با شرکت در آن‌ها در مدت زمان کوتاهی یک زبان برنامه نویسی را به شکل جامع یادبگیرید. بوت‌کمپ‌های برنامه نویسی فشرده و پرهزینه هستند، بنابراین بهتر است که بدون داشتن تجربه برنامه نویسی در آن‌ها شرکت نکنید.

بوت‌کمپ‌های آموزش برنامه نویسی بیشتر برای برنامه نویس‌هایی مناسب است که در مسیر توسعه قرارگرفته‌اند و آماده‌اند که زمان، انرژی و پول بیشتری را برای به‌دست‌آوردن سریع مهارت‌های لازم اختصاص‌دهند.


زبان‌های برنامه نویسی


خانم برنامه نویس که عینک و یک فنجان قهوه دارد و لبخند می زند. در کلاس برنامه نویسی پشت کامپیوتر نشسته است

زبان برنامه نویسی، مجموعه‌ای از نحو و قوانینی است که رایانه‌ها بتوانند آن را درک کنند. صدها زبان برنامه نویسی وجود دارد که هرکدام از نظر هدف و کارهایی که می‌توانند انجام دهند منحصربه فرد هستند. در ادامه دوره‌های برنامه نویسی سماتک را به شما معرفی می‌کنیم.

یادگیری برخی از زبان‌ها آسان‌تر از زبان‌های دیگر است و همچنین به شما خواهیم گفت که برای شروع آموزش برنامه نویسی کدام یک از زبان‌های برنامه نویسی را انتخاب کنید. زیرا سریع‌ترین راه برای یادگیری اصول برنامه‌نویسی هستند.


دوره آموزش برنامه نویسی سی شارپ C#

زبان C#، یک زبان برنامه نویسی شی‌گرا مدرن، نوآورانه، متن باز، چند پلتفرمی و یکی از 5 زبان برنامه نویسی برتر در GitHub است و همواره یکی از محبوب‌ترین زبان‌ها در نظرسنجی توسعه‌دهندگان Stack Overflow است.

صدها هزار شرکت در سراسر جهان از سی‌شارپ برای تقویت تجارت خود در طیف گسترده‌ای از صنایع از جمله: رسانه، امور مالی، مراقبت‌های بهداشتی، بازی و ... استفاده می‌کنند. سی‌شارپ محبوب‌ترین زبان برای توسعه دات‌نت است. با دات‌نت می‌توانید هرنوع برنامه‌ای را که برروی هرپلتفرمی اجرا می‌شود، هدف قرار دهید و این بدان معناست که می‌توانید برنامه‌ها را سریع‌تر و با هزینه کمتر بسازید.

اگر مطمئن نیستید که از کجا آموزش برنامه نویسی را شروع کنید، توصیه ما زبان برنامه نویسی C#است. چون می‌توانید این زبان را در مدت زمان کوتاهی یاد بگیرید. همچنین زبان برنامه نویسیC# یک زبان ساده و با کارایی فراوان است. یادگیری C# را با دوره آموزش برنامه نویسی MS .NET Fundamentals در سماتک شروع کنید. 
دوره آموزش برنامه نویسی سی‌شارپ پیشرفته Programming in C#1 - Windows Forms

Windows Forms یک رابط کاربری برای ساخت برنامه‌های دسکتاپ ویندوز است و یکی از محبوب‌ترین روش‌ها برای ایجاد برنامه‌های دسکتاپ بر اساس طرح بصری ارائه‌شده در ویژوال استودیو را فراهم می‌کند.

برنامه نویس‌های C#با شرکت در دوره آموزش برنامه نویسی Programming in C#1 - Windows Forms می‌توانند فرم‌های ویندوز را توسعه دهند و قادر خواهند بود یک اپلیکیشن ویندوزی یا Windows Application را برنامه نویسی کنید.

 گسترش روزافزون تکنولوژی دات‌نت در سال‌های اخیر و گرایش برنامه نویس‌ها به استفاده از این پلتفرم، باعث‌شده که برنامه نویسی windows form در سی‌شارپ بازارکار بسیار پررونقی را داشته‌باشد. بنابراین، دوره آموزش برنامه نویسی Programming in C#1 - Windows Forms در سماتک را از دست ندهید.
دوره آموزش برنامه نویسی ASP.NET Core 6 and Angular 14 with Material

دات‌نت یک پلت‌فرم توسعه‌دهنده است که از ابزارها، زبان‌های برنامه نویسی و کتابخانه‌ها برای ساخت انواع مختلف برنامه‌ها استفاده می‌کند. ASP.NET پلتفرم دات‌نت را با ابزارها و کتابخانه‌هایی که به‌طور خاص برای ساخت برنامه‌های وب استفاده می‌شود، گسترش می‌دهد.

همان طور که گفتیم ASP.NET یک انتخاب محبوب در بین توسعه‌دهندگان وب (توسعه‌دهنده Front-End ، Back-End، Full Stack) به دلیل مزایای فراوان آن است. این مزایا عبارتند از:
• کد کامپایل‌شده
• متن باز
• انعطاف‌پذیری

Angular Material در واقع یک کتابخانه است که دارای مؤلفه‌های رابط کاربری (UI) می‌باشد و توسعه‌دهندگان می‌توانند در پروژه‌های خود از Angular برای افزایش زیبایی و سازگاری رابط‌های کاربری استفاده کنند. زیبایی رابط‌های کاربری می‌تواند به کاهش تعداد خطاها و افزایش سرعت پردازش کمک کند.

این دوره از آموزش برنامه نویسی به شما کمک می‌کند که به یک توسعه‌دهنده وب کارآزموده تبدیل شوید. مزایای توسعه‌دهنده وب بودن:
• درآمد بالا
• بازارکار پررونق
• امکان فعالیت به صورت فریلنسری
• سرگرم‌کننده و جالب
• آینده‌ی شغلی مطمئن

برای ورود به دنیای توسعه‌دهنده‌های حرفه‌ای وب، دوره آموزش برنامه نویسی ASP.NET Core 6 and Angular 14 with Material را با سماتک شروع کنید.
دوره آموزش برنامه نویسی ASP.NET Core 6.0, Web API, EF and Blazor with Material

ASP.NET Core یک پلتفرم، با کارایی بالا و منبع باز است که می‌توانید از آن برای ساخت برنامه‌های مدرن تحت فضای ابری و یا ساخت برنامه‌های متصل به اینترنت استفاده کرد.

با ASP.NET Core می‌توانید:
• برنامه‌ها و سرویس‌های وب، برنامه‌های اینترنت اشیا (IoT) و پشتیبان‌های تلفن همراه بسازید.
• از ابزارهای توسعه مورد علاقه خود در Windows، macOS و Linux استفاده کنید.
• اجرای برنامه‌ها در فضای ابری یا سیستم‌های On-premise

Web API یک رابط برنامه نویسی کاربردی برای وب است و به برنامه نویس‌ها کمک می‌کند تا سرویس‌های مبتنی‌بر پروتکل HTTP را به‌ سهولت اجرا کنند. سرویس گیرنده‌هایی بسیاری از جمله: مرورگرهای وب، دستگاه‌های موبایل و نرم افزارهای دسکتاپ از این رابط زبان برنامه نویسی استفاده می‌کنند.

Blazor به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید UI های تعاملی و interactive در زبان برنامه نویسی سی‌شارپ بنویسید و همچنین از C# به جای جاوا اسکریپت استفاده کنید. با کمک Blazor برنامه نویس‌های سی‌شارپ می‌توانند برنامه‌های خود را در تمام مرورگرها مانند مرورگر تلفن همراه اجرا کنند. این فریمورک یک امکان تاثیرگزار برای برنامه نویس‌های #C است.

در واقع اگر شما قصد دارید در بازارکار برنامه نویسی سی‌شارپ موفق شوید و به عنوان یک توسعه‌دهنده وب، جایگاه خود را ارتقا دهید، دوره آموزش برنامه نویسی ASP.NET Core 6.0, Web API, EF and Blazor with Material سماتک یک فرصت کم‌نظیر و شگفت‌انگیز برای شما است.دوره آموزش برنامه نویسی با پایتون python


دست های یک برنامه نویس  که در حال تایپ هستند و یک فنجان قهوه در کنار آن قرار دارد

یادگیری پایتون به برنامه نویس‌ها حق انتخاب طیف گسترده‌ای از مسیرهای شغلی را می‌دهد. پایتون یک زبان برنامه نویسی متن باز (رایگان) است که در برنامه نویسی وب، علوم داده، هوش مصنوعی و بسیاری از حوزه‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

یادگیری پایتون به برنامه نویس‌ها این امکان را می‌دهد که به جای تمرکز روی نحو، روی حل مسائل تمرکز کنند. یادگیری آسان و ساده‌بودن پایتون یکی از اصلی‌ترین دلایل برتری این زبان برنامه نویسی نسبت به زبان‌هایی مانند جاوا و C++ می‌باشد و همچنین وجود کتابخانه‌های فراوان در پایتون به این زبان برنامه نویسی قدرت لازم برای انجام کارهای بزرگ را می‌دهد.


گوشه ای از دوره حضوری برنامه نویسی با پایتون Python سماتک - استاد ایمان خدادی

 یادگیری پایتون در کنار تجربه شغلی، مجموعه مهارت‌ها و سوابق تحصیلی، بدون تردید به شما کمک می‌کند تا شغل مناسبی پیدا کنید و به نظر می‌رسد که کارفرمایان در صنایع مختلف برای افرادی که با زبان برنامه نویسی پایتون آشنا باشند، ارزش خاصی قائل هستند. با شرکت در دوره آموزش برنامه نویسی پایتون سماتک شما برای حضور در بازار کار این رشته آماده می‌شوید.دوره آموزش برنامه نویسی پایتون پیشرفته Advanced python

پایتون یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین زبان‌های برنامه نویسی در جهان است که دارای قابلیت استفاده بالا و مجموعه وسیعی از کتابخانه‌ها است. دوره آموزش برنامه نویسی Advanced python مسیر یادگیری استفاده از ویژگی‌های پیشرفته پایتون را ارائه می‌دهد. این مسیر نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید برخی از عملکردهای پیشرفته پایتون را اعمال کنید.

اگرچه مشاغل زیادی مانند: مهندس نرم‌افزار، توسعه‌دهنده وب، دانشمند داده، تحلیلگر کسب‌وکار و... وجود دارند که به طور گسترده از پایتون استفاده می‌کنند ولی انتظار می‌رود که یک توسعه‌دهنده اختصاصی پایتون، این زبان را در سطح بالاتری درک کند و بتواند از پایتون برای انجام هرکاری استفاده کند.

پایتون همچنین به طور گسترده توسط شرکت‌هایی مانند: نتفلیکس، گوگل، فیسبوک، ردیت، یوتیوب، اینستاگرام و ... استفاده می‌شود. همچنین به‌طور خاص، Spotify از Python در خدمات back-end خود استفاده می‌کند و داده‌های کاربر را برای ارائه توصیه‌ها و لیست‌های پخش دقیق ضبط می‌کند. در همین حال، Dropbox از اسکریپت‌های پایتون برای ایجاد برنامه‌های بومی خود در هرپلتفرم (ویندوز، macOS، لینوکس، iOS، اندروید و ...) استفاده می‌کند.

به دلیل کاربردهای فراوان پایتون در سازمان‌های بزرگ و کوچک، این زبان برنامه نویسی دارای بازارکار وسیعی می‌باشد. ما طیف گسترده‌ای از آموزش‌های پایتون را به شکل کاربردی و عمیق در دوره آموزش برنامه نویسی Advanced python سماتک ارائه می‌دهیم و این مباحث توسط اساتید باتجربه و حرفه‌ای تدریس می‌شوند.کلاس برنامه نویسی تحلیل داده با پایتون Data Scientist with python

امروزه دست‌یابی به موفقیت و سود بیشتر از طریق تحلیل داده به یکی از اصلی‌ترین چالش‌ها برای صنایع مختلف تبدیل شده‌است. در این زمان، علم داده (Data Science) به صنایع و سازمان‌ها کمک کرد تا بتوانند درآمد بیشتری کسب‌کنند و تجزیه‌وتحلیل داده با پایتون به یک مهارت ضروری برای دانشمندان داده و تحلیلگران تبدیل شده‌است.

این کلاس برنامه نویسی شما را از مبانی تجزیه‌وتحلیل داده‌ها با پایتون تا ساخت و ارزیابی مدل‌های داده هدایت می‌کند و همچنین خواهید دید که چگونه می‌توانید از آموزش برنامه نویسی پایتون در علم داده استفاده کنید.

هزاران منبع برای یادگیری پایتون وجود دارد، اما اگر می‌خواهید تحلیل داده با پایتون را یاد بگیرید، بهتر است دوره‌ای را انتخاب کنید که به‌طور خاص در مورد علم داده آموزش می‌دهد. زیرا پایتون در حوزه‌های دیگری از جمله: توسعه بازی، برنامه‌های موبایلی و... نیز استفاده می‌شود.

اگر در این زمینه جدی هستید، بهترین راه‌حل یافتن بستری است که بتواند شما را برای حضور در بازارکار آماده کند. برنامه درسی ما در سماتک به نحوی است که شما را برای رسیدن به این هدف یعنی فعالیت در حوزه علم داده آماده می‌کند.دوره یادگیری عمیق با زبان برنامه نویسی پایتون Deep learning with Python

با استفاده از این دوره خود را برای شیرجه‌زدن به دنیای علم داده پیشرفته آماده کنید! این کلاس برنامه نویسی برای کسانی مناسب است که قصد دارند در حوزه‌ی علم داده حرفه‌ای شوند و یا یادگیری عمیق در این شاخه را شروع کنند.

در دوره Deep learning with Python ، درباره‌ی موضوعاتی مانند: تحلیل رگرسیون، طبقه‌بندی، خوشه‌بندی کی و یادگیری ماشین مطالعه می‌کنید و به یاد داشته‌باشید که باید به یادگیری ادامه دهید! علم داده یک زمینه روبه رشد است که صنایع مختلفی را دربر می‌گیرد و فرصت‌های بسیاری برای شما در این حوزه وجود خواهد داشت.

به خاطر داشته‌باشید که سفر شما در حوزه آموزش برنامه نویسی پایتون برای تحلیل داده همیشه با یادگیری مداوم همراه خواهدبود، اما برای اطمینان از اینکه تمام مطالب را در این حوزه فراگرفته‌اید، دوره Deep learning with Python در سماتک را به شما پیشنهاد می‌کنیم.دوره آموزش برنامه نویسی فرانت اند Front End Developer

آیا تا به حال به وب سایت مورد علاقه خود نگاه کرده‌اید؟ به ظاهر آن توجه کرده‌اید؟ یا از خود پرسیده‌اید که هر آیکون و دکمه چگونه کار می‌کند؟ در آخر با خود گفته‌اید که ای کاش می‌توانستم این کار را انجام دهم؟ توسعه‌دهنده front end شخصی است که تمام این کارها را انجام می‌دهد. در واقع توسعه‌دهنده front end وظیفه دارد که طرح ظاهری وب را پیاده‌سازی کند.

یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند، طراحی‌های وب را از طریق زبان‌هایی مانند: HTML، CSS و JavaScript پیاده‌سازی می‌کند. همچنین از فریمورک‌ها و ابزارهایی مانند: jQuery، Bootstrap، React JS، Adobe Dreamweaver کمک می‌گیرد.

HTML و CSS: اساسی‌ترین بلوک‌های سازنده زبان برنامه نویسی وب هستند. بدون این دو مهارت، نمی‌توانید یک طرح برای وبسایت ایجاد کنید. در واقع، شما حتی نمی‌توانید تصاویر را بدون HTML به یک صفحه اضافه کنید!

Java Script: آموزش برنامه نویسی جاوا اسکریپت به شما این امکان را می‌دهد تا تعداد زیادی قابلیت به وبسایت‌های خود اضافه کنید و می‌توانید بسیاری از برنامه‌های کاربردی وب مانند: فیلم‌های تعاملی، بازی‌های آنلاین و... را با استفاده از HTML، CSS و جاوا اسکریپت (به اختصار JS) ایجاد کنید.

jQuery: یک کتابخانه جاوا اسکریپت است که توسعه با جاوا اسکریپت را سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند. با jQuery به جای اینکه همه چیز را از ابتدا کدنویسی کنید، می‌توانید عناصر آماده مانند: تایمرهای شمارش معکوس، تکمیل خودکار فرم جستجو و... را به پروژه‌ها اضافه کنید، سپس در صورت لزوم سفارشی‌سازی کنید.

Bootstrap: یک فریمورک فرانت‌اند رایگان برای توسعه سریع‌تر و آسان تر وب است. بوت استرپ شامل قالب‌های طراحی مبتنی‌بر HTML و CSS برای تایپوگرافی، فرم‌ها، دکمه‌ها، جداول، مسیریابی و... است و همچنین آموزش برنامه نویسی Bootstrap به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی طراحی وبسایت‌های ریسپانسیو را ایجاد کنید.

Adobe Dreamweaver: یک برنامه ایجاد وبسایت است که به شما این امکان را می‌دهد تقریباً در هرجایی صفحات وب را با نرم افزارهایی که از HTML، CSS، جاوا اسکریپت و ... پشتیبانی می‌کند، بسازید و منتشر کنید. انواع طراحان وب، از مبتدی تا حرفه‌ای می‌توانند با Dreamweaver سایت طراحی کنند.

React.js: یک کتابخانه منبع‌باز جاوا اسکریپت می‌باشد که توسط فیسبوک توسعه‌یافته‌است. فریمورک React.js برای ساخت رابط‌های کاربری تعاملی و برنامه‌های کاربردی وب استفاده می‌شود و با سرعت بیشتر و کد بسیار کمتری نسبت به جاوا اسکریپت نوشته می‌شود.

در میان اعضای تیم توسعه نرم‌افزار، همیشه به یک یا چند برنامه نویس فرانت‌اند نیاز داریم و به همین دلیل تقاضای زیادی برای این عنوان شغلی وجود دارد. همچنین دوره آموزش برنامه نویسی فرانت اند Front End Developer یکی از چندین دوره طراحی وب و برنامه نویسی است که در بین دانشجویان علاقه‌مند به حرفه IT بسیار محبوب است. با درک تقاضا برای کلاس برنامه نویسی Front End Developer، سماتک دوره‌هایی را در این زمینه ارائه می‌دهد. همین حالا شروع کنید.کلاس برنامه نویسی جامع طراحی سایت Web design


برنامه نویس با استفاده از یک زبان برنامه نویسی در حال کدزدن است و در کنار لب تاب و تبلت، یک کاغذ فلوچارت قرار دارد

طراحی وبسایت، در واقع فرآیند برنامه‌ریزی، مفهوم‌سازی و تنظیم محتوا برای وبسایت است. امروزه طراحی یک وبسایت فراتر از زیبایی‌شناسی است و شامل عملکرد کلی وبسایت می‌شود. طراحی وب همچنین شامل برنامه‌های وب، اپلیکیشن‌های موبایل و طراحی رابط کاربری می‌باشد.

در کلاس برنامه نویسی جامع طراحی سایت با مطالب زیر آشنا می‌شوید:
• HTML، CSS ، JavaScript: زبان‌های برنامه نویسی مورد نیاز برای طراحی سایت
• jQuery: کتابخانه جاوا اسکریپت که طراحی سایت با این زبان برنامه نویسی را سریع‌تر و آسان‌تر می‌کند.
• Visual Studio Code (VS Code): یک ویرایشگر کد منبع باز می‌باشد که به وسیله مایکروسافت برای سیستم عامل‌های لینوکس، ویندوز و مک طراحی شده‌است.
• Bootstrap: یک فریمورک رایگان برای توسعه سریع‌تر و آسان‌تر وب

گوشه ای از دوره جامع طراحی سایت-استاد حمیدرضا ایزدی متین

آیا می‌دانستید که طراحی وب می‌تواند تاثیر زیادی بر عملکرد وبسایت در موتورهای جستجو مانند گوگل داشته‌باشد؟ هنگام طراحی یک وبسایت علاوه‌بر ایجاد و ساخت آن، باید بینش عمیقی درباره‌ی ظاهر یک سایت داشته‌باشیم تا وبسایت ما بتواند به خوبی کارکند.

همه ما با صفحات وب آشنا هستیم. بیشتر سرگرمی‌ها و خریدهای ما در وبسایت‌ها از طریق آن‌ها انجام می‌شود. دوره جامع طراحی سایت Web design به شما یاد می‌دهد که چگونه وب‌سایت‌ها و صفحات را طراحی، چیدمان و ویرایش کنید تا ظاهر و احساس خاصی به آن‌ها بدهید. دوره طراحی و آموزش برنامه نویسی وبسایت سماتک مهارت‌های بسیاری را در زمینه طراحی و ساخت صفحات وب آموزش می‌دهد.دوره آموزش برنامه نویسی مقدماتی و پیشرفته جاوا 11

جاوا یکی از پرکاربردترین زبان‌های برنامه نویسی است و به عنوان زبان سمت سرور برای اکثر پروژه‌های توسعه Back-end استفاده می‌شود، از جمله آن‌هایی که شامل داده‌های بزرگ و توسعه اندروید هستند. جاوا همچنین برای محاسبات دسکتاپ، سایر محاسبات تلفن همراه، بازی‌ها، محاسبات عددی و ... استفاده می‌شود.

انجمن برنامه نویسی TIOBE فهرستی را منتشر می‌کند که محبوبیت زبان‌های برنامه نویسی را نشان می‌دهد و جاوا از سال 2004 به طور مداوم جایگاه شماره یک این فهرست را در اختیار داشته‌است! چرا توسعه‌دهندگان نرم‌افزار از جاوا استفاده می‌کنند؟ جاوا یک زبان برنامه نویسی شی‌گرا است و به همین دلیل این زبان قوی‌تر، ایمن‌تر و نسبتاً ساده‌تر از زبان‌های C و C++ است.


گوشه ای از دوره مقدماتی و پیشرفته جاوا 11- استاد بلال مدحج

با تقاضای روبه رشد استفاده از جاوا در صنایع مختلف در سراسر جهان، متخصص‌هایی که به طور رسمی آموزش زبان برنامه نویسی جاوا را دیده‌اند و گواهینامه کسب کرده‌اند، می‌توانند خود را برای یک حرفه امیدوارکننده، چالش برانگیز و پرارزش آماده کنند.

تنها کاری که باید انجام‌دهید این است که اولین قدم را برای شروع سفر جاوا خود بردارید و در دوره آموزش برنامه نویسی مقدماتی و پیشرفته جاوا 11 سماتک شرکت کنید. در پایان این دوره علاوه‌بر یادگیری کامل جاوا، گواهینامه معتبر و قابل ترجمه نیز دریافت می‌کنید.کلاس برنامه نویسی SQL Server 2019 Database Implementation

SQL Server به عنوان یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه‌ای شناخته می‌شود. داده‌ها در یک صفحه گسترده شبیه به جدول در ردیف‌ها و ستون‌ها ذخیره می‌شوند. با کمک آموزش برنامه نویسی SQL Server می‌توان داده‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن جستجو یا بازیابی کرد. همچنین اطمینان حاصل می‌شود که اگر چندین نفر به یک داده متصل می‌شوند به‌درستی مدیریت شوند و اگر دو نفر اطلاعات یکسان را به طور همزمان تغییردهند با مشکل مواجه نشوند.

ابزارهای متنوع SQL Server در مدیریت و تجزیه‌وتحلیل داده‌ها کارکردهای بسیاری دارد و همچنین با استفاده از SQL Server در هوش تجاری، می‌توان بینش‌هایی در مورد کسب‌وکار و مشتریان خود کسب کنید.

سماتک بهترین دوره‌های آموزش برنامه نویسی SQL Server را برای متخصص‌های پایگاه داده در تمام مراحل شغلی ارائه می‌دهد. با شرکت در کلاس برنامه نویسی SQL Server سماتک می‌توانید مطمئن باشید که بروزترین برنامه آموزشی و درسی SQL Serve را دریافت می‌کنید.دوره فشرده و کاربردی BI Data Warehouse & ETL, OLAP & BI Modeling, Data Mining

هوش تجاری (BI) یک فرآیند مبتنی‌بر فناوری برای تجزیه‌وتحلیل داده‌ها و ارائه اطلاعات عملی است که به مدیران و کارمندها کمک می‌کند تا تصمیم‌های آگاهانه برای کسب‌وکار خود بگیرند.

به‌طور کلی، مزایای کلیدی که کسب‌وکارها می‌توانند از برنامه‌های BI دریافت کنند، عبارتند از:
• سرعت بخشیدن و بهبود تصمیم‌گیری
• بهینه‌سازی فرآیندهای کسب‌وکار داخلی
• افزایش بهره‌وری و بهره‌وری عملیاتی
•شناسایی روندهای تجاری و بازارهای در حال ظهور
• توسعه استراتژی‌های تجاری قوی‌تر
• فروش بالاتر و بدست‌آوردن درآمدهای جدید
• بدست‌آوردن مزیت‌های رقابتی نسبت به شرکت‌های رقیب

برای رقابت موفقیت‌آمیز در محیط کسب‌وکار جهانی امروز، یک سازمان باید دائماً هرجنبه و هرموضوعی از عملیات، صنعت و محیط کسب‌وکار کلی خود را نظارت، تشخیص و درک کند. راه‌اندازی یک هوش تجاری در یک سازمان به چیزی بیش از نصب فناوری نیاز دارد.

در دوره فشرده و کاربردی BI Data Warehouse & ETL, OLAP & BI Modeling, Data Mining علاوه‌بر نگاه‌کردن به BI از جنبه فناوری اطلاعات و آموزش برنامه نویسی BI، بر جنبه‌های تجاری طراحی و اجرای برنامه BI تمرکز دارد. در پایان دوره آموزش هوش تجاری در سماتک، به یک حرفه‌ای در هوش تجاری تبدیل می‌شوید.دوره آموزش برنامه نویسی React JS

React یک رابط کاربری مبتنی‌بر کتابخانه جاوا اسکریپت است. این رابط کاربری منبع باز، محصول شرکت فیسبوک است و شرکت‌های بزرگ دنیا مانند: Netflix, Slack, Yahoo, Udemy, Pinterest و ... از آن استفاده می‌کنند. اگرچه React یک کتابخانه است تا یک زبان برنامه نویسی، اما به‌طور گسترده در توسعه وب استفاده می‌شود.

دوره آموزش برنامه نویسی React JS در سماتک تمام مباحث ضروری درباره‌ی رابط کاربری React را پوشش می‌دهد و مهارت‌های لازم برای کار با این کتابخانه قدرتمند را در اختیار شما قرار می‌دهد. با شرکت در دوره‌های آموزشی سماتک و تحت‌نظر اساتید با تجربه، شما از اصول اولیه گرفته تا ساخت برنامه‌های وب پیشرفته را فرا خواهیدگرفت.

همین امروز شروع کنید و با شرکت در دوره کاربردی و عملی آموزش برنامه نویسی React JS ، یاد بگیرید که چگونه از قدرت React در ساخت وبسایت‌ها استفاده کنید.دوره آموزش برنامه نویسی مقدماتی ویژه نوجوانان با زبان برنامه نویسی Scratch

Scratch یک زبان برنامه نویسی است که کودکان می‌توانند با آن برنامه نویسی کنند و رسانه‌های تعاملی مانند: داستان، بازی و انیمیشن را با افراد مختلف از سراسر جهان به اشتراک بگذارند. کودکان با اسکرچ علاوه‌بر این که خلق می‌کنند، یاد می‌گیرند خلاقانه فکر کنند، مشارکتی کار کنند و به‌طور سیستماتیک استدلال کنند.

Scratch به ویژه برای سنین 8 تا 16 سال طراحی شده‌است، اما توسط افراد در هرسنی استفاده می‌شود. میلیون‌ها نفر درحال ایجاد پروژه‌های Scratch در محیط‌های مختلف، از جمله خانه‌ها، مدارس، موزه‌ها، کتابخانه‌ها و مراکز اجتماعی هستند.

دوره آموزش برنامه نویسی مقدماتی ویژه نوجوانان با زبان Scratch در سماتک به بچه‌ها اجازه می‌دهد تا با استفاده از پلتفرم محبوب Scratch در برنامه نویسی پیشرفت کنند. این کلاس برنامه نویسی با مقدمه‌ای برمحیط کدنویسی بصری Scratch شروع می‌شود و نوجوانان در مورد زمینه‌های کلیدی شاخه‌بندی و تکرار به‌علاوه متغیرها و منطق بازی آشنا می‌شوند.

سپس فرزند شما یاد می‌گیرد که چگونه از پروژه‌های مجازی جذاب برای ایجاد برنامه‌ها و بازی‌های سرگرم‌کننده، تعاملی و متحرک استفاده کند. پس از اتمام دوره آموزش برنامه نویسی مقدماتی ویژه نوجوانان با زبان Scratch، فرزند شما در برنامه نویسی با Scratch متخصص خواهدشد و یک شانس بیشتر برای موفقیت در بازارکار برنامه نویسی خواهدداشت. همین حالا شروع کنید.آموزش برنامه نویسی مشکل گشاست.

آموزش زبان برنامه نویسی در واقع یادگیری روش‌های حل مسئله است. هنگام آموزش برنامه نویسی یاد می‌گیرید که چگونه مانند کامپیوترها فکرکنید، مشکلات را تجزیه‌وتحلیل کنید و آن‌ها را با ابزارهایی که به شما داده‌شده، حل کنید.

بنابراین، در انتهای یک کلاس برنامه نویسی شما یاد خواهیدگرفت که چند کد تاثیرگذار بنویسید و در نهایت چیزهای شگفت‌انگیزی بسازید. اما نکته‌ای که اهمیت دارد این است که مهارت‌های فکری خود را توسعه دهید و به یک برنامه نویس حرفه‌ای تبدیل شوید. برای حرفه‌ای شدن در برنامه نویسی به دوره‌های آموزشی سماتک سربزنید.

ثبت نام

نوشته‌شده توسط: نرگس گرامی

مرجع مقاله: وب سایت hubspot