افزایش سرعت پایتون در بروزرسانی بعدی

افزایش سرعت پایتون در بروزرسانی بعدی

پایتون یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه نویسی دنیا است اما این به معنای بی عیب و نقص بودن آن نیست. با این حال گزارش‌ها خبر از آن دارند که برخی از مشکلات این زبان به زودی برطرف خواهد شد.

به گزارش ایتنا و به نقل از techradar، یکی از اصلی‌ترین انتقادهای وارد شده بر پایتون این است که این زبان در مقایسه با سایر زبان‌های برنامه نویسی سرعت پایینی دارد. با این حال بیشتر توسعه دهندگان به دلیل انعطاف پذیری بالا و یادگیری آسان آن با مشکل یاد شده کنار می‌آیند.

با این حال به گفته مارک شانن به عنوان توسعه دهنده Core Python این مشکلات به زودی برطرف خواهد شد. او در کنفرانس PyCon 2022 در رابطه با نسخه بعدی پایتون که Python 3.11 نام دارد و در حال حاضر در مرحله بتا است، جزئیات جدیدی منتشر کرد و از افزایش سرعت چشم گیر این نسخه صحبت کرد.

جالب است بدانید که نام‌های بزرگی برای رفع نقص‌های پایتون تلاش کرده اند. برای مثال مایکروسافت با هدف افزایش سرعت حداقل دو برابری این زبان برنامه نویسی و کمک به آن در جهت حرکت به سمت زبانC به عنوان زبان غالب در جامعه برنامه نویسیدر بنیاد نرم‌افزار پایتون سرمایه گذاری کرده است.


و صفحه خاکستری و آبی وآموزش لینوکس و لوگو لینوکس

به گفته تحلیلگران ZDNet پایتون در اصل برای سریع بودن طراحی نشده است و موارد استفاده آن که اغلب روی یادگیری ماشینی تمرکز دارد، این حقیقت را پشتیبانی می‌کند. شانن در این رابطه در سال گذشته اظهار کرد:«عموم افراد پایتون را کند می‌دانند. در حالی که پایتون هرگز به کارایی زبان‌های سطح پایین مانند C، Fortran یا حتی جاوا نمی‌رسد اما ما دوست داریم که با پیاده‌سازی سریع زبان‌های اسکریپت‌نویسی مانند V8 برای جاوا اسکریپت یا playit برای lua آن را به یک رقیب تبدیل کنیم.»

این روزها رقابت شدیدی بین زبان‌های برنامه نویسی در جریان است و هر کدام از آن ها مزایا و معایب خاص خود را دارند و همین امر موجب می‌شود که در نهایت این توسعه دهندگان باشند که درباره استفاده از یک زبان تصمیم گیری کنند.

نظرسنجی انجام شده توسط Redmonk در اوت 2021 نشان داده است که جاوا اسکریپت محبوب ترین زبان برنامه نویسی است و در پی آن جاوا و پایتون در جایگاه دوم قرار دارند.


پایتون در سماتک


اگر علاقه‌مند به یادگیری پایتون و تبدیل‌شدن به یک توسعه دهنده حرفه‌ای هستید. دوره‌های آموزش پایتون سماتک را بررسی کنید. این دوره‌ها تحت نظر اساتید با تجربه، به شکل کاربردی و پروژه‌ محور برگزار می‌شود. برنامه آموزشی سماتک شما را به یک برنامه نویس پایتون تبدیل می‌کند و به شما کمک می‌کند تا به شغل رویایی خود برسید.


دوره های مرتبط:

• دوره حضوری برنامه نویسی با پایتون Python
• دوره حضوری Data Science with Python
• دوره حضوری Deep learning with Python

تاریخ درج: 1401/04/12