آموزش C# و آموزش برنامه نویسی C# - دوره سی شارپ

آموزش C# و دوره سی شارپ در سماتک

فهرصت موضوعی صفحه


قبل از  ورود به آموزش C# لازم است کمی راجع به زبان برنامه نویسی سی شارپ C# اطلاعاتی داشته باشیم. زبان برنامه نویسی C# برای اولین بار در سال 2000 میلادی توسط Anders Hejlsberg معرفی شد. آخرین نسخه زبان برنامه نویسی C# سی شارپ نسخه 6 آن می باشد که در 20 جولای 2015 انتشار یافته است. در واقع نسخه اولیه قابل استفاده زبان برنامه نویسی C# سی شارپ C# 1.0 با Visual Studio .NET 2002 معرفی شد که روی .NET Framework 1.0 ارائه می شد و آخرین نسخه ای که اکنون معرفی شده است C# 7.0 با Visual Studio .NET 2017 و روی چارچوب NET Core. ارائه می شود.

بدون شک دوره سی شارپ و یادگیری زبان برنامه نویسی C# سی شارپ لازم است ضمن معرفی و آموزش مفاهیم C#، با ارائه تمرین های کوتاه، فرصت یادگیری عمیق و تجربه اندوزی در برنامه نویسی C# و توسعه نرم افزارهای کاربردی به صورت موثر انجام شود.

در سماتک ما می کوشیم با ارائه یک نقشه راه برای یادگیری زبان برنامه نویسی C# سی شارپ، دانشجویان را برای تبدیل شدن به یک برنامه نویس حرفه ای، یاری کنیم. بسیاری از موسسات آموزشی فعال در زمینه آموزش C# و آموزش برنامه نویسی با ارائه تبلیغات فریبنده طوری وانمود می کنند که با گذراندن یک دوره آموزش C# 40 ساعته دانشجو یک برنامه نویس حرفه ای خواهد شد و آماده ورود به بازار کار برنامه نویسی است. اما چنین امری محال است. مهارت برنامه نویسی، مهارتی است که پس از طی حداقل یک سال و نیم تمرین و مطالعه پس از گذراندن دور های آموزشی مرتبط کسب می شود.


ویژگی های آخرین نسخه C#

آموزش C#دوره .Net Fundamentals


در انتهای دوره .Net Fundamentals فراگیران قادر خواهند بود:
1. برنامه های ساده و ویژال را در محیط دات نت ایجاد نمایند.
2. فرم ها و کنترل ها را در ایجاد واسط های کاربری بکارگیرند.
3. متغیرها و آرایه ها را تعریف و استفاده نمایند.
4. توابع، و زیر برنامه ها را ایجاد و بکارگیرند و با توابع آماده آشنا شوند.
5. به کمک جملات شرطی ساختارهای تصمیم گیری و حلقه ای را پیاده سازی نمایند.
6. فرم ایجاد کرده و با کنترل های واسط کاربر آشنا شوند.
7. به کمک منوها، نوار وضعیت، و نوار ابزار کیفیت واسط کاربری را ارتقاء دهند.


دوره Programming in C#1


شما می توانید پس از گذراندن دوره آموزشی .NET Fundamentals یا دوره آموزش برنامه نویسی C# مقدماتی، به سراغ دوره آموزشی برنامه نویسی Programming in C#1 بروید. دوره برنامه نویسی Programming in C#1 دوره ای کامل است و پس از گدراندن آن شما قدر خواهید بود یک اپلیکیشن ویندوزی یا Windows Application برنامه نویسی کنید. دوره آموزشی برنامه نویسی سی شارپ در سماتک فارغ التحصیلان بسیار زیادی را برای ورود به بازار کار برنامه نویسی در شرکت های توسعه دهنده نرم افزار آماده نموده است.
این دوره بر اساس نقشه آموزشی جدید شرکت مایکروسافت برای کسب مدارک تخصصی Microsoft Certified Solutions Developer MCSD طراحی شده است. گسترش روز افزون تکنولوژی دات نت در سال های اخیر و گرایش برنامه نویسان به استفاده از این پلتفرم، باعث گردیده که مایکروسافت دو مسیر متفاوت آموزشی را برای توسعه در محیط های ویندوز و وب طراحی نماید.ودر این میان زبان C# را نیز به عنوان اصلی ترین و محبوب ترین زبان برنامه نویسی دات نت انتخاب نموده است. لذا یادگیری مناسب زبان C# به عنوان اصلی ترین عامل توسعه در محیط دات نت لازم و ضروری می باشد. در این دوره ضمن معرفی ساختار و قواعد زبان C#، تکنیک های شی گرایی و بکارگیری آن همراه با مولفه های دات نتی در حد مناسبی آموزش داده می شود. لذا به کلیه توسعه دهنده های دات نت که خواهان یادگیری اصولی این زبان می باشند، توصیه می گردد در این دوره شرکت نمایند.


دوره ADO.Net


دوره ADO.Net برای کلیه برنامه نویسان حرفه ای دات نت – ویندوز/وب – که قصد دارند بانک اطلاعاتی نرم افزار خود را از طریق CodeFirst طراحی و پیاده سازی نمایند، توصیه می شود.
پس از گذراندن دوره ADO.Net، فراگیران قادر به انجام فعالیت های زیر خواهند شد:
آشنایی با روش های جستجوی مبتنی بر LINQ
آشنایی با طراحی بانک اطلاعاتی مبتنی بر کد EFCF


دوره Programming in C#2


پس از گذراندن دوره Programming in C#2 مذکور قادر به انجام فعالیت های زیر خواهید شد :
• مدیریت پیشرفته خطاها و پیگیری آنها
• ثبت وقایع و رخدادهای برنامه در Log File, Event Log
• مدیریت رویدادها و تعریف رویدادهای سفارشی Custom Event
• توسعه و سفارشی سازی کلاس های دات نتی و معرفی Extended Class
• طراحی و پیاده سازی کلاس ها، متدها و کالکشن های Generic
• اعتبار سنجی ورودی های کاربر از طریق Regular Expresion
• استفاده از امکانات Serialization برای مانا کردن کلاس ها
• دسترسی به اطلاعات دور از طریق WCF
• طراحی و اجرای پردازش هاس موازی Multithreading & Asynchronous Processing
• پیاده سازی Logging, Tracing, and Profiling
• یکپارچه سازی کدهای دات نتی با کدهای Unmanaged
• معرفی قابلیت های انعکاس در دات نتReflection
• معرفی قابلیت های تولید کد در زمان اجرا Code DOM
• معرفی برخی قابلیت های امنیتی دات نت.Net Security


دانلود کتاب های C#

برای دانلود محتوای مورد تایید مایکروسافت برای دوره های برنامه نویسی C# می توانید از طریق لینک های زیر کتاب های C# را دانلود کنید.


کتاب Beginning Visual C# 2012 Programming
دانلود آموزش C#


دانلود کتاب Microsoft Visual C# 2012 - MS Press
دانلود C#


دوره .NET Fundamentals برنامه نویسی مقدماتی C#

دوره Programming in C#1آموزش C#

اولین دوره ای که برای آموزش c# باید بگذرانید، دوره سی شارپ مقدماتی .NET Fundamentals می باشد و دومین دوره ای که برای آموزش C# باید گذرانده شود دوره Programming in C#1 می باشد. دوره های برنامه نویسی وب نیز که از ASP.NET MVC و Programming in HTML5 شروع می شود و با دوره های پیشرفته Building Modern Web Apps و Building Modern .Net Apps تکمیل می گردند که در آنها تکنولوژی های پیشرفته برنامه نویسی تدریس می شود.